Jak vybrat venkovní hrazdu na zahradu, nebo prolézačku?

Rádi by jste cvičili a blbnuli doma, třeba na vaší zahradě? Ano jde to. Zde uvádíme pár rád , které vám pomohou při výběru kvalitní venkovní hrazdy či workout hřiště. Pokud si vybíráte venkovní hrazdy, či prolézačky hraje tam roli několik kriterií, které se odráží v nárocích pro vámi zvolenou variantu.

fitness-hriste_1

 

1. Kolik by jste rádi investovali ?

2. Kolik osob se bude pohybovat na konstrukci ?

3. Cvičení máte jako doplněk, nebo aktivně sportujete ?

4. Pořizujete pro celou rodinu, nebo jen pro sebe ?

5. Má konstrukce krom cvičení sloužit i menším členům rodiny ?

6. Jak vysoké osoby se budou na konstrukci pohybovat ? 

7. Jak velikou plochu je možno zastavět ?

8. V jakém místě  bude probíhat realizace ?

9. Do jakého terénu se bude kotvit ?

10. Je v místě odkopaný terén ? (Jaká je světlá výška terénu ?)

11. Jsme přímo výrobce, proto jsme schopni pro vás vyrobit individuální úpravy.

12. Nebojte se a zavolejte nám na  +420 792 505 354

 

 

V případě, že máte jasno s odpovědí na tyto otázky můžete nás kontaktovat a my vám vymyslíme optimální řešení pro výrobu a montáž venkovních hrazd / workoutového hřiště, prolézačky.

Pokud už víte kolik můžete investovat, tak popřemýšlejte kolik osob a kdo bude na konstrukci sportovat a na základě toho můžeme určit velikost venkovní posilovny / prolézačky.

Pokud cvičím jen občas a volím spíše menší hrazdové konstrukce. Pokud cvičím např. obden, nebo mám děti, které by rádi cvičili  a hráli si pravidelně, mohu přemýšlet o rozšíření konstrukce o další prvky, jsou to například žebřinybradla, nebo Monkey bar (ručkovací vodorovný žebřík) s houpačkou. Design a výběr prvků reflektuje vaší aktivitu. Většinou pokud cvičíte, tak máte představu co potřebujete vy i vaše děti. V opačném případě vám rádi poradíme.

 

Základ pro cvičení je vždy venkovní hrazda a bradla.

 

posilovaci-hrazda-zacvic

 

 

Často stačí dvě různě vysoké hrazdy s žebřinami. Hrazdu pak jde doplnit např. o bradla.

 

hrazda

 

Pokud by jste zapojili do cvičení celou rodinu a děti chtěli podpořit ve zdravém stylu, jde konstrukci na kombinovat s prvky na blbnutí. Můžou to být například gymnastické kruhy, žebřiny pro děti, lano na lezení, houpačka, provazový žebřík či ručkovací žebřík tzv. Monkey bar, na který lze upevnit plnohodnoutnou houpačku. Také se často setkáváme se sportovci co chtějí zavěsit boxovací pytel a proto jim vyrábíme držák na boxovací pytel, na který jde zavěsit také lano pro děti na šplhání či Ruské kuželky.  Například tato černá konstrukce viz obrázek níže disponuje systémem pro zavěšení plnohodnotné houpačky na zahradu.

 

 

hrazda_na_zahradu_1

 

Tato Antracitová varianta ja také oblíbená.

hřiště pro děti

 

 

 

Zde uvádíme příklad při výběru konstrukce na cvičení:

 

A) Aktivní sportovec a přítelkyně by chtěla taky cvičit, jsou zatím bez dětí, budou cvičit až 3x týdně. Odkaz zde.

 

B) Syna chytlo cvičení a už tráví méně času u počítače, rádi ho tedy podpoříte v cvičení něčím kvalitním. Může i boxovat. Odkaz zde.

 

C) Sportovní rodina co by na zahradu chtěla konstrukci pro cvičení a zábavu. Půjde to sladit barevně s domem. Děti jsou ještě menší. Konstrukce by měla sloužit i dětem na blbnutí a časem až vyrostou jako doplněk pro cvičení. Je to tedy něco mezi venkovními hrazdami a dětským hřištěm. Hrazdy slouží jak rodičům, tak i dětem. Odkaz zde.

 

D) Větší aktivní rodina, která žije sportem a vytváří domácí prostředí, které neustále povzbuzuje k pohybu, posilování a ve výsledku k lepšímu zdraví a fyzické zdatnosti. Nějaké prvky lze upravit, případně něco přidat. Odkaz zde.

 

E) Jste zástupce města a rádi by jste výstavbu Workout hřiště pro veřejné účely: odkaz zde.  V tomto případě také nezapomeňte na provozní řád, který vám vytváříme na míru: odkaz zde.

 

prolezacka_pro_deti

 

Prolézačka s cvičením je kombinací hrazd a prvků pro menší. Na malé hrazdě cvičí tatínek a vyvěšuje se na ní aby ho nebolela záda. Na Monkey baru ručkujete a lze zavěsit boxovací pytel. Žebřiny slouží na protahovaní, ručkování a taky třeba lze cvičit břišní svaly. Na horní části lze zavěsit lezecké lano. Menší děti mají zavěšenou houpačku. Po pravé straně na sloupku vidíme karabinu pro zavěšení houpací sítě, která se natáhne mezi konstrukcí a třeba vedlejším stromem, který není vidět na fotce. Celá konstrukce funguje i jako fotbalová branka, nebo z ní lze udělat dočasný bunkr pro děti plus další možnosti. Konstrukce lze propojit např. s blízkým stromem pomocí lana či provazového žebříku a rozšířit tak prolézačka o další zábavný prvek.

 

hriste-pro.deti

 

 Až vám děti povyrostou, nebo si osvojíte danou výšku hrazdy, potom lze posunout hrazdovou tyč o 20cm nahoru či dolu. Lze ji nastavit také při montáži o 20cm viz obrázek níže.

 IMG-0831

houpacka_na_zahradu_1  

workout_na_zahrade

Hrazdy lze kombinovat s prvky na blbnutí, provazové lano, houpačka, houpací křesílko, boxovací pytel, ruské kuželky, gymnastické kruhy, houpací disk.

cvičení venku

hřiště na zahradu

shyby na hrazdě

 

 

Prosíme o zvážení a poté nás můžete kontaktovat. Jsme lidi co na tom cvičí a myslíme i na zábavu a zdraví vašich dětí. Rádi to s vámi probereme a najdeme optimální a bezpečné řešení. Standardní nabídka je zde: venkovní hrazdy a zahradní prolézačky.

 

           email     obchod@zacvic.cz        

            telefon      +420 792 505 354

            ikona FB       Facebook stránka

            instagram      Instagram

obchod@zacvic.cz +420 792 505 354