FAQ

 
faq  Nejčastější dotazy 
 
 

Jak správně vybrat kvalitní prolézačku na zahradu ? 

Rádi by jste cvičili a blbli doma, třeba na vaší zahradě? Zde uvádíme pár rád , které vám pomohou při výběru kvalitní prolézačky na zahradu. Pokud si vybíráte venkovní prolézačky na zahradu, hraje tam roli několik kriterií, které se odráží v nárocích pro vámi zvolenou variantu. Jak správně vybrat prolézačku na zahradu vám poradíme zde.

 

Jak správně vybrat kvalitní venkovní hrazdy / workout hřiště ? 

Rádi by jste cvičili doma, třeba na vaší zahradě? Ano jde to. Zde uvádíme pár rád , které vám pomohou při výběru kvalitní venkovní hrazdy či workout hřiště. Pokud si vybíráte venkovní hrazdy či prolézačky, hraje tam roli několik kriterií, které se odráží v nárocích pro vámi zvolenou variantu.  Jak správně vybrat venkovní hrazdu na zahradu vám poradíme zde

Jak správně vybrat kvalitní žebřiny do pokoje ? 

První otážkou pří výběru ribstole, nebo-li žebřin je volba materiálu. Existují dřevěné ribstole a kovové ribstoleKovové ribstole jsou nejodolnější a zvládnou největší zátěže. Jsou prakticky nerozbitelné. Můžete na ně také bez obav zavěsit jakékoliv doplňky a závěsné systémy, jako jsou třeba hrazdy a bradla 2v1, odporové gumy, gymnastické kruhy s popruhy. Jak správně vybrat ribstol - žebřiny do pokoje či fitness vám poradíme zde.

 

Jak správně vybrat posilovací hrazdu do místnosti ? 

Při výběru posilovací hrazdy je důležité jakým způsoben je hrazda zpracovaná a další parametryJak vybrat posilovací hrazdu na doma vám poradíme zde.

    

 
Dokážete mi poradit ? 
 
Ano. My na svých výrobcích cvičíme, testujeme a zlepšujeme pro Vaší spokojenost. Cvičení rozumíme, jsme aktivní sportovci a většinou produktů máme doma. Pro Vaši spokojenost vyrábíme v České Republice mnoho druhů posilovacích hrazd pro venkovní a vnitřní účely. Bojujeme proti nekvalitnímu dovozu z východu. 
                                                                                                                                                                                                                                                          

Proč si vybrat Zacvič.cz ? 

Zacvič je česká kvalitní výroba street workout konstrukcí, kovových ribstolí a příslušenství pro cvičení s vlastní váhou. Vše navrhujeme tak, aby bylo multifunkční a vydrželo na mnoho let. My na svých výrobcích cvičíme, testujeme a zlepšujeme pro Vaší spokojenost. Mnoho let posilování a nespočet vědomostí nejen o tréninku, ale také o fyziologii provádění cviků, které aplikujeme do samotné výroby. Vysoká kvalita námi nabízeného sortimentu je podtržena rozumnou cenou. 

Proč povrchová úprava neklouže ? 

Zkoušeli jsme už mnoho druhů povrchové úpravy přes hrubý povrch až po hladký Komaxit. Po zkušenostech jsme se vrátili k hladkému Komaxitu, který je ze všech povrchů nejlepší a neklouže. Po několika měsících používaní se povrch pouze umastí od potu a kožního mazu, který stačí odmastit jakýmkoliv čistícím prostředkem a máte zas pár měsíců pokoj a povrch neklouže.       

Zasíláme po České Republice. Zasielame aj na Slovensko ?

Ano většinu našich malých produktů zasíláme také na Slovensko. Eshop lze změnit na měnu v Eurech zde.  Bližší informace o dopravě zde.

Jak vysoko upevnit posilovací hrazdu v místnosti?

Člověk by se měl postavit, přitom vzpažit ruce a v této poloze by měla být hrazda upevněna. 

Jak vysoko by měla být bradla?

Výška bradel by měla být taková, aby jste se nedotýkali nohama při klikování a zároveň jste nebyli moc vysoko a dokázali na bradla vyskočit. Je to zhruba na výšku loktů. 

Kolik místa potřebujeme pro hlavu? 

My u nás doporučujeme minimálně 30cm pro správný shyb, ale samožřejmě čím více tím lépe. Pokud nemáme na výběr volíme spíše více prostoru pro hlavu a méně pro nohy.

Jak upevnit posilovací hrazdu do zdi, stropu či dřeva. Druhy kotevních materiálů?

Postup: Jak pevnit posilovací hrazdu do určitého stavebního materiálu se dozvíte zde.

Kdy mi přijde zboží?

Pokud je zboží skladem, odesíláme nejpozdeji následující pracovní den od objednávky. Pro hezký a lesklý povrch výrobky povrchově upravujeme tryskáním, nebo-li pískováním. Poté práškově lakujeme Komaxitem, který vypalujeme v peci na 250°C. Po vypálení je kovový prvek vytažen z pece, nechá se vychladnout a povrch je tak tvrdý a odolává namáhání. Prosím mějte strpení, výroba na míru, lakování Komaxitem a  odeslání se může vyšplhat až na 5týdnů.

 

Jak vypadá proces výroby?

Kovové jekly a trubky nařežeme, svaříme a obrousíme. Výrobky povrchově upravujeme tryskáním, nebo-li pískováním. Poté práškově lakujeme Komaxitem, který vypalujeme v peci na 250°C. Dvě vrstvy jedna základní antikorozní a další vypalovací Komaxit. Po hodinovém vypálení je kovový prvek vytažen z pece, nechá se vychladnout a povrch je tak tvrdý a odolává namáhání.

Výroba: Venkovní street workout hrazdy

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Co to jsou workoutové hřiště?

Workoutové hřiště jsou venkovní posilovny, které slouží k posilování vlastní vahou – kalistenika, street workout. Skládá se ze základních prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny a další. 

Pro koho je hřiště určené? Mohou na hřišti cvičit i děti mladší 15 let?

Hřiště a všechny konstrukce jsou určené pro mládež a dospělé od 15-ti let. Dle normy EN 16 630 jsou určeny pro cvičící nad 140cm výšky. 

Kolik workoutové hřiště stojí? Najdu někde ceník?

Nabízíme řešení pro každou cenovou kategorii, od několik tisíc korun až po stovky tisíc. Např. naše základní Zacvic hrazda obsahuje základní streetworkout hrazdu.

 

Za jak dlouho jsme schopni zrealizovat workoutové hřiště? Jaký je harmonogram prací?

Nejrychleji jsme instalovali hřiště za 5 hodin a nejdéle nám trvalo 14dnů. Hřiště realizujeme standardně do 4 týdnů od potvrzení objednávky. Harmonogram začíná předáním staveniště či zahrady, zemními prací s betonáží, montáží konstrukce. U zahrady je to většinou půl dne a ve veřejném prostranství podle velikosti konstrukce. V letních měsících je hlavní sezona a doba dodání se prodlužuje někdy až na 5 týdnů.

Potřebuji před stavbou workoutového hřiště vyřídit stavební povolení?

Workoutové hřiště podléhají stavebnímu zákonu a před jeho realizací ve veřejném prostoru je nutné mít vyřízené Územní rozhodnutí o umístění stavby. Hrazdy jsou certifikované dle normy EU.

Jaké jsou nejvhodnější prostory pro realizaci workoutového hřiště?

Tento typ hřiště se hodí do sportovních a rekreačních ploch, jako jsou např. školy, atletické a sportovní areály, parky, sídlištní hřiště, koupaliště, přehrady nebo soukromé zahrady. Důležitým požadavkem pro stavbu těchto hřišť je volná plocha, ať už ve formě zelené plochy, nebo např. nevyužité stávající betonové desky.

Potřebuje workoutové hřiště dopadovou plochu?

Realizace ve veřejném prostoru se musí řídit normou EN 16 630 a v případě, že kritická výška volného pádu prvků přesahuje 1,5m, je nutné pod tuto plochu umístit vhodnou dopadovou plochu např. přírodní (klasická tráva, mulč, kačírek, písek). Doporučujeme klasickou přírodní trávu a až časem, pokud to bude opravdu potřeba dodělat dopadovou plochu.

Jaké jsou záruky a životnost workoutové konstrukce?

Standartně poskytujeme na dílo záruku 2 roky. Životnost workoutové konstrukce závisí na mnoha faktorech, ale při správném užívání a servisu se pohybuje v řádech desítek let.

Jaká je náročnost na údržbu? Jak často se provádí a jak je finančně náročná?

Základní údržba představuje vizuální kontrolu prvku před každým použitím. Jednou za měsíc proveďte vizuální kontrolu plastových krytek, které musí být nasazeny na šrouby. Jedenkrát za 3 měsíce proveďte kontrolu dotažení šroubových spojů. Indoor prvky určené pro vnitřní účely nesmí být využívány ve venkovním prostředí. Na všech výrobcích se provádí po 12-ti měsících revize. Dřevěné gymnastické kruhy, popruhy a rychloupínací spony nesmí přijít do styku s vodou, slunečním zářením a jakoukoliv vlhkostí. Skladujte je v suchu a čistém prostředí.    

Cvičební workoutové prvky

Workoutové prvky pro veřejnost  jsou shodné s normou dle EN16630. “Trvale instalované fitness vybavení pro venkovní použití” s omezením, pouze pro uživatele od 15let a minimální výšky 140cm. Workoutové prvky jsou určeny pro města, obce, sportovní areály i na soukromé pozemky.

Jak objednat venkovní hrazdu či workout park s jiným prvkem, než vidíte na obrázku.

Nejlepší způsob je v objednávce daného setu do poznámky dopsat, co by jste si přáli, nebo zašlete emailem dotaz na dané zboží. Můžete nám taky zavolat. Poté vás budeme kontaktovat a upřesníme bližší informace.

Montáž konstrukce do trávy / hlíny "na klíč " jak probíhá.

1. DopravaPoté co máme připravený nebo vyrobený produkt vše začíná telefonátem. Domluvíme se na termín montáže, který vám vyhovuje. Z pravidla se snažíme přizpůsobit vašim termínům.
2. ZaměřeníPo příjezdu nastává vyměření a umístění konstrukce. V případě že zákazník nemá vybrané místo po příjezdu projednáme veškeré možnosti které daný terén nabízí.
3. Výkopové práceZačínáme s výkopem. Výkopové práce probíhají ručně. Vyndáme travní koberce, které nakonec vracíme zpět a vy ani nepoznáte že vám na zahradě někdo kopal :) Hloubíme obdelníkovou díru o hloubce cca 80cm
4. BetonážMáme vyhloubeno standardně 80x30cm na jeden sloupek. Nyní mícháme vlastní dovezený beton. Konstrukci vložíme do díry a sloupky obbetonujeme. Beton děláme zavlhlý a kolem sloupku ho dusáme, aby konstrukce držela zaměření do vodováhy.
5. PředáníNyní pracujeme hlavně s vodováhou. Veškeré sklony a úhly musí sedět. Na konec vrátíme hlínu a vykopané travní koberce, pro rychlé obnovení trávníku a zavoláme zákazníka, který vše zkontroluje a schválí. 
 

Jak probíhá objednávka v případě, pokud by jste rádi "montáž venkovní hrazdy, či jiné konstrukce vzdálenější více jak 40km od Prahy".

Venkovní hrazdu stačí jakkoliv objednat, kdy kliknete pod obrázkem na košík a objednáte danou variantu. Dále v objednávce vyplníte jméno, adresu a jakým způsobem budete platit. Do poznámky v objednávce lze dopsat barvu konstrukce. Po vaší objednávce dopočítáme dle vaší adresy palivový příplatek 12kč/km cesty k vám + zpět a upravíme vám objednávku, která vám přijde zpět s názvem "Rekapitulace objednávky. " Vzdálenost na mapě se počítá z centra Prahy. O jakémkoliv stavu vašeho zboží vás automaticky informujeme emailem. V momentě, kdy je výrobek připraven k montáži voláme a domluvíme termín montáže dle vašich a našich možností. 

Zde je standardní RAL vzorník barev z kterých si lze většinou vybrat barvu sloupků. Nejčastější barvy jsou černá RAL9005 a antracit (šedá) RAL7016 a ty doporučujeme. Většinu nejčastějších odstínů RAL lze vidět u našich produktů.

 

vzorník barev                                                                

 

Jak probíhá realizace venkovního fitness hřiště pro veřejné účely se dozvíte zde.
 
 
Jak správně vybrat posilovací hrazdu do pokoje se dozvíte zde.
 
cviceni-doma
 
 
 

Jak správně vybrat kvalitní žebřiny do pokoje se dozvíte zde.

hrazda-do-pokoje

 

 

Jak správně vybrat venkovní hrazdu na zahradu se dozvíte zde.

hrazda

 

 
 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: