FAQ

   

Co to jsou workoutová hřiště?

Workoutová hřiště jsou venkovní posilovny, které slouží k posilování vlastní vahou – kalistenika, street workout. Skládá se ze základních prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny a další.

 

Pro koho je hřiště určené? Mohou na hřišti cvičit i děti mladší 15 let?

Hřiště jsou určené pro mládež a dospělé od 15-ti let. Dle normy EN 16 630 jsou určeny pro cvičící nad 140cm výšky.

 

Kolik workoutové hřiště stojí? Najdu někde ceník?

Nabízíme řešení pro každou cenovou kategorii, od několik tisíc korun až po stovky tisíc. Např. naše nejlevnější hřiště Zacvic hrazda vyjde na 10tis. korun a obsahuje základní streetworkout hrazdu.

 

Za jak dlouho jsme schopni zrealizovat workoutové hřiště? Jaký je harmonogram prací?

Hřiště jsme realizujeme do pěti týdnů od potvrzení objednávky.

Harmonogram začíná předáním staveniště, zemními pracemi, betonáží, montáží konstrukce a zhotovení dopadové plochy. Vše kolem 4 týdnů.

 

Potřebuji před stavbou workoutového hřiště vyřídit stavební povolení?

Workoutové hřiště podléhají stavebnímu zákonu a před jeho realizací ve veřejném prostoru je nutné mít vyřízené Územní rozhodnutí o umístění stavby.

 

Jaké jsou nejvhodnější prostory pro realizaci workoutového hřiště?

Tento typ hřiště se hodí do sportovních a rekreačních ploch, jako jsou např. školy, atletické a sportovní areály, parky, sídlištní hřiště, koupaliště, přehrady. Důležitým požadavkem pro stavbu těchto hřišť je volná plocha, ať už ve formě zelené plochy, nebo např. nevyužité stávající betonové desky.

 

Potřebuje workoutové hřiště dopadovou plochu?

Realizace ve veřejném prostoru se musí řídit normou EN 16 630 a v případě, že kritická výška volného pádu prvků přesahuje 1,5m, je nutné pod tuto plochu umístit vhodnou dopadovou plochu – umělou (pryžové desky, EPDM, umělá tráva) nebo přírodní (dřevitá štěpka, kačírek, písek).

 

Jaké jsou záruky a životnost workoutové konstrukce?

Standartně poskytujeme na dílo záruku 2 roky. Životnost workoutové konstrukce závisí na mnoha faktorech, ale při správném užívání a servise se pohybuje v řádech desítek let.

 

Jaká je náročnost na údržbu? Jak často se provádí a jak je finančně náročná?

Údržbu v rámci záruky provádí náš specializovaný tým, který jednou ročně zjistí stav hřiště a provede generální servis. V případě poškození prvků je opraví nebo nahradí za nové. Investor by měl minimálně jednou měsíčně vizuálně zkontrolovat stav hřiště a ihned nás informovat v případě zjištění závady.

  


  

Kdy mi přijde zboží?

Pokud je zboží skladem, odesíláme nášledující pracovní den od objednávky. Pro hezký a lesklý povrch výrobky povrchově upravujeme tryskáním, nebo-li pískováním. Poté práškově lakujeme Komaxitem, který vypalujeme v peci na 200°C. Po vypálení je kovový prvek vytažen z pece, nechá se vychladnout a povrch je tak tvrdý a odolává namáhání. Prosím mějte strpení, výroba se může vyšplhat až na 30dní.

Dostanu také k výrobku kotevní šrouby? (jendá se pouze o malé hrazdy na doma)

Tak jako většina výrobců k výrobkům nedávají kotevní materiál. Důvod je takový, že nelze předpokládat jaký máte podkladový materiál. Je rozdíl kotevního materiálu do betonu, cihel, dutých cihel, nebo např. pórobetou. Můžeme ovšem případně doporučit, nebo na základě dohodnutí koupit tento materiál a přidat ho k výrobku. Rádi Vám poradíme jak upevnit naše výrobky.

Kolik zaplatím poštovné a balné?

Nikdy si neúčtujeme balné. Všechny objednávky expedujeme DPD kurýrem, Toptrans či přepravní společností In-time, díky které máte ode dne podání druhý den zásilku doma. Venkovní hrazdy k montáží přepravujeme také naší dodávkou. Více informací o dopravném naleznete na kompletní ceník dopravy. 

Je registrace povinná?

V našem obchodě registrace povinná není, avšak tímto se připravujete o možnost sledování vaší objednávky a přístupu do věrnostního systému pro stálé zákazníky.

Jak vypadá proces výroby?

Kovové trubky nařežeme, svaříme a obrousíme. Výrobky povrchově upravujeme tryskáním, nebo-li pískováním. Poté práškově lakujeme Komaxitem, který vypalujeme v peci na 200°C. Dvě vrstvy jedna základní antikorozní a další vypalovací Komaxit. Po vypálení je kovový prvek vytažen z pece, nechá se vychladnout a povrch je tak tvrdý a odolává namáhání. Výroba: Venkovní street workout hrazdy

 

Cvičební workoutové prvky

Workoutové prvky od Zacvič odpovídají evropské normě: Certifikátu EN16630:2016. “Trvale instalované fitness vybavení pro venkovní použití” s omezením, pouze pro uživatele od 15let a minimální výšky 140cm. Workoutové prvky jsou určeny pro města, obce, sportovní areály i na soukromé pozemky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
+420 792 505 354