Jak vybrat posilovací hrazdu?

 
zavesna_hrazda_na_zebrinyhrazdy do pokoje
 
 
 
Při výběru posilovací hrazdy je důležité jakým způsoben je hrazda zpracovaná a další parametry.                                                                                
  • Důležitá je taky nosnost hrazdy.
  • Požadujte kvalitní ocelový materiál.
  • Hrazdy na pevno svařené jsou pevnější, nevržou a neprohýbají se. Hrazdy spojené pomocí šroubů, hrazdy vysouvací, nebo rozkládací často vydávají nepříjemné zvuky a prohýbají se.
  • Pozor na dveřní hrazdy, mohou poškodit dřevěné zárubně!

 

 

Umístění posilovací hrazdy

  • Před koupí zvažte, kam bude posilovací hrazda umístěna
  • Pokud máte dřevěné zárubně dveří, pozor na hrazdu - může vám zárubně rozklížit a poškodit dveře, vyberte si raději hrazdu na stěnu, hrazdu do stropu, nebo hrazdu do zdi, která se navrtá a upevní pomocí šroubů
  • Pokud máte žebřiny, můžete si pořídit závěsnou hrazdu na žebřiny a zaháknout ji na žebřinách. Raději si ale změřte průřez příčky žebřiny, aby vám na ni hrazda pasovala. Nejčastější průměr je 28-36mm
  • Komu se rozměrově nevejde hrazda do zdi, nebo do stropu, pro ty je tu varianta hrazda rohová.

  

Posilovací hrazda na zed' profi

Profi hrazda na zed' se standardními rozměry pro jakýkoliv workout trénink. Nebudete se kopat nohama o zed' a oko spolehlivě udrží boxovací pytel, lze zavěsit také TRX závěsný systém, nebo gymnastické kruhy. V zavěšení na strop je vzdálenost dostatečná pro jakýkoliv shyb.  V bílem provedení se hodí do každého interiéru a není to pěst na oko. Šířka 120cm je dostačující pro každého i vyšší postavy. Průměr úchopové části 35mm splňuje standart pro jakýkoli workout trénink. Kotvení pomocí 6 otvorů udrží i slona.

hrazda_na_zed_bila

 

Hrazda na zed' sundavací - hrazda tyč

Multifunkční hrazda tyč se systémem, který se dá jednoduše sundat pomocí imbus klíče. Hrazda se vyrábí na míru a jedna strana má otočný kloub, který lze vyšroubovat a zašroubovat až o 1cm, což snižuje nepřesnost při měření rozměru vaší místnosti. Hrazdu lze jednoduše imbus klíčem rozložit a uvolnit prostor. Jsou vhodné do jakéhokoliv prostoru. Skvěle se na ní přidělá odporová guma, gymnastické kruhy či TRX závěsný systém, což je vhodné pro začátečníky, ale také ocení pokročilejší cvičenci.

hrazda-na-zed sundavaci

Jde připevnit také jako hrazda rohová, kdy doporučujeme pro dospělou osobu délku 160cm. 

hrazda_1

 

 POSILOVACÍ HRAZDA - HRAZDA TYČ

Tento typ hrazdy se vyrábí na míru a je připevněn na pevno (nedá se sundavat). Radši 2x měřte, než si objednáte tento druh hrazdy.

 

hrazda_na_stenu

 

Hrazda na žebřiny a bradla 2v1

Doporučujme vzdálenost od zdi 50cm, nebudete pak nohama okopávat zed'. Minimální šířka úchopu 110cm, průměr tyče min. 28mm pro pevný úchop. Průměry příček u žebřin se pohybují kolem 28mm, proto by měl hák na zavěšení odpovídat daným rozměrům.

 hrazdy do pokoje

 

 

Hrazda na trám sundavací

Vyrábíme také hrazdy na trám. Výhodou je, že nemusíte vrtat do trámu a hrazdu sevřete mezi patky na trám. V zimě jí můžete sundat a někam uložit. Hrazda lze připevnit i do místnosti na trám, nebo jde ukotvit šrouby na pevno nad jakékoliv dveře.

posilovaci_hrazda_na_tram

 

 

Venkovní hrazdy na zahradu a prolézačky pro děti.

Doporučujme vzdálenost od země aspoň 180cm pro děti a 230cm pro dospělou osobu, aby se osoba mohla vyvěsit a uvolnit záda, taky se nebude nohama dotýkat při shybech. Minimální šířka úchopu 140cm, průměr tyče hrazdy je standardní 35mm pro různě triky ideální. Průměry příček u žebřin se pohybují od 28mm do 35mm. Odstup příček standardně 20cm od sebe. Prvky musí splňovat evropskou normy.

hrazda_na_zahradu (kopie)

Prvky lze různě modifikovat, kdy jde vytvořil plnohodnotnou konstrukci na které se vyblbne celá rodina. Jde si navolit prvky dle přání a záměru. Někdo se raději houpe na houpací síti a někdo raději shybuje a cvičí třeba kliky na bradlech.

prolezacka_pro_deti

Někdo zase vše propojí dohromady.  Jde třeba zavěsit boxovací pytel, houpačku, Slack line, houpací síť atd.. Variant je spousty a na to jsme my odborníci.

 

hrazda-na-shyby

 

Video: Posilovací hrazda a bradla 2v1 v praxi