Jak vybrat posilovací hrazdu?

 
zavesna_hrazda_na_zebrinyhrazdy do pokoje
 
 
 
Při výběru posilovací hrazdy je důležité jakým způsoben je hrazda zpracovaná a další parametry                                                                                   
  • Důležitá je taky nosnost hrazdy
  • Požadujte kvalitní ocelový materiál
  • Hrazdy na pevno svařené jsou pevnější, nevržou a neprohýbají se. Hrazdy spojené pomocí šroubů, hrazdy vysouvací, nebo rozkládací často vydávají nepřijemné zvuky a prohýbají se.
  • Pozor na dveřní hrazdy, mohou poškodit dřevěné zárubně!

 

hrazda-do-zdi

 

Umístění posilovací hrazdy

  • Před koupí zvažte, kam bude posilovací hrazda umístěna
  • Pokud máte dřevěné zárubně dveří, pozor na hrazdu - může vám zárubně rozklížit a poškodit dveře,vyberte si raději hrazdu nástěnnou, hrazdu do stropu, nebo hrazdu do zdi, která se navrtá a upěvní pomocí šroubů
  • Pokud máte žebřiny, můžete si pořídit závěsnou hrazdu na žebřiny a zaháknout ji na žebřinách. Raději si ale změřte průřez příčky žebřiny, aby vám na ni hrazda pasovala. Nejčastější průměr je 28-38mm
  • Komu se rozměrově nevejde hrazda do zdi, nebo do stropu, pro ty je tu varianta hrazda rohová

  

Posilovací hrazda na zed' profi

Profi hrazda na zed, nebo na strop se standartníma rozměrama pro jakýkoliv workout trénink. Nebudete se kopat nohama o zed' a oko spolehlivě udrží boxovací pytel, lze zavěsit také TRX závěsný systém, nebo gymnastické kruhy. V zavěšení na strop je vzdálensot dostatečná pro jakýkoliv shyb.  V bílem provedení se hodí do každého interiéru a není to pěst na oko. Pro častější používání bychom volili černou varinatu. Šířka 120cm je dostačujicí pro každého i vyšší postavy. Průměr úchopové části 35mm splnuje standart pro jakýkoli workout trénink. Kotvení pomocí 6 otvorů udrží i slona.

hrazda_na_zed_bila

 

Hrazda na zed' sundavací - hrazda tyč

Multifunkční hrazda tyč se systémem, který se dá jednoduše sundat pomocí imbus klíče. Hrazda se vyrábí na míru a jedna strana má otočný kloub, který lze vyšroubovat a zašroubovat až o 2cm, což snižuje nepřesnost při měření rozměru vaší místnosti. Hrazdu lze jednoduše imbus klíčem rozložit a uvolnit prostor. Jsou vhodné do jakéhokoliv prostoru. Skvěle se na ní přidělá odporová guma, gymnastické kruhy či TRX závěsný systém, což je vhodné pro začátečníky, ale také ocení pokročiléjší cvičenci.

hrazda-na-zed sundavaci

Jde přípevnit také jako hrazda rohová, kdy doporučujeme pro dospělou osobu délku 160cm.

hrazda_na_zed_rohova_1

 

 POSILOVACÍ HRAZDA - HRAZDA TYČ

Tento typ hrazdy se vyrábí na míru a je připevněn na pevno (nedá se sundavat). Radši 2x měřte, než si objednáte tento druh hrazdy.

 

hrazda_na_stenu

 

Hrazda na žebřiny a bradla 2v1

Doporučujme vzdáleost od zdi 50cm, nebudete pak nohama okopávat zed'. Minimální šířka úchopu 110cm, průměr tyče min. 28mm pro pevný úchop. Průměry přiček u žebřin se pohybují od 28mm do 35mm, proto by měl hák na zavěšení odpovídat těmto rozměrům.

 hrazdy do pokoje

zavesna_hrazda_na_zebriny

 

Video: Posilovací hrazda a bradla 2v1 v praxi

  

 

+420 792 505 354 (Po-Čt 9-16hod)