Jak vybrat ribstole, žebřiny do pokoje

Jak cvičit na žebřinách Zacvic

Žebřiny a jejich materiál

První otázkou pří výběru ribstole, nebo-li žebřin je volba materiálu. Existují dřevěné ribstole a kovové ribstole. Kovové ribstole jsou nejodolnější a zvládnou největší zátěže. Jsou prakticky nerozbitelné. Můžete na ně také bez obav zavěsit jakékoliv doplňky a závěsné systémy, jako jsou třeba hrazdy a bradla 2v1, odporové gumy, gymnastické kruhy s popruhy, TRX apod. či cvičit s přidanou zátěží a kovová konstrukce se ani nehne! Žebřiny Zacvič zvládnou bez problému váhu 250kg.

 

 

Z hlediska estetického nejlépe vypadají žebřiny s Komaxit povrchem, konstrukce se celá zavře do velké trouby, kde proběhne vytvrzení barvy při 250°C po dobu 30min. povrch je tak hladký, tvrdý, neklouže a vypadá moc pěkně. Další vlastností je zdravotní nezávadnost, stálost a trvanlivost barvy. Nemusíte se tedy bát, že by vám barva z žebřin v místnosti pouštěla chemické látky, což je velmi důležité.

 

ribstole-zebriny

 

Jakou zvolit výšku žebřin?

Doporučujeme zvolit co nejvyšší žebřiny. Standardní výška stropu bývá kolem 250cm a proto by jsme zvolili pro tuto výšku žebřiny 240x88cm. Pokud umístíte Hrazda a bradla na nejvyšší příčku nebudete se dotýkat země, lze si tedy vyvěsit záda, tím je uvolníte a ulevíte od bolesti. Případně cvičíte ve visu např. břicho přednožováním apod. Pokud si dáte hrazdu o příčku níže, budete zas mít dostatek místa místa pro plnohodnotný shyb. Při cvičení kliků na bradlech si může každy zvolit výšku jaká mu bude vyhovovat. Tento systém posouvání je maximálně multifunkční.

 

žebřiny do bytu

Největší rozdíl je mezi žebřinami dřevěnými. Na trhu najdete mnoho druhů, ale pozor u dřevěných žebřin je jejich životnost omezena. Sice jsou levnější, ale musíte počítat, že to není dlouhodobá investice a brzo vám začnou vrzat či prohýbat se, dřevo přeci jenom tolik nevydrží a nemá velikou nosnost. Povrchová úprava dřeva může obsahovat nebezpečné Ftaláty, které se mohou odpařovat do místnosti a škodit vašemu zdraví.

 

detsky_pokoj_zebriny

 

Vrzáním a prohýbáním se snižuje komfort při cvičení. Proto vyrábíme vše z masivního železa, vše je pevně svařené a máme jistotu, že na žebřinách budou cvičit ještě "děti vašich dětí".

 

zebriny-do-pokoje

 

Hrazda a bradla lze jednoduše regulovat pro různě vysoké osoby. Kamkoliv na konstrukci žebřin lze zavěsit odporová guma, u které se fantazie nekladou. Procvičíte tedy komplet celé tělo. Pod hrazdu si položíte podložku a můžete volit cviky na břicho.

 

hrazdy_1

 

V případě, že chcete na ribstole zavěsit boxovací pytel, hrazdu, TRX, závěsné bradla či podobné doplňky je kvalitní ribstol dokonce nutností. U našich kovových ribstolí je životnosti prakticky neomezena. Nejlepší povrchová úprava jsou ribstole s Komaxitovým nástřikem, který je v peci zapečen na 250°C po dobu 30min, povrch je tak hladký, tvrdý, neklouže a vypadá moc pěkně.

drzak_na_boxovaci_pytel_1

 

Pro zavěšení boxovacího pytle jsou nejlepší žebřiny do L. Celosvařenec s podpěrou pro boxovací pytel. 

 

zebriny_pro_deti_1

 

 Žebřiny a jejich rozměry

Ribstole nejčastěji vyrábíme do bytů, domů, welness a fitness center v rozměrech kolem 220x88cm a 240x88cm. Tyto velikosti máme odzkoušené. Variantu volíme s ohledem na výšku stropu, prostoru v interiéru, výšky osoby, možné zavěšení Hrazdy a bradla 2v1.

 

ribstol 

 

Ukotvení ribstole

Systém uchycení ribstole opět souvisí s jejich cenouU levnějších ribstolí je jen do hrany bočnice našroubován pomocí samořezných šroubů upevňovací plech a ten pak uchycen do zdi. Kovové ribstole Zacvič disponují velmi kvalitním navařeným uchycením pomocí 6 otvorů ve 2 úrovních. Správný kotevní materiál je samozřejmostí, takže se nemusíte bát, že by vám to nedrželo ve zdi.

 

zebriny-s-hrazdou

Pokud máte málo místa v místnosti, příkladem jsou např. panelákové pokoje, kde lze hrazdu umístit do nejvyšší polohy, která šetří místo a může pod ní procházet vysoká dospělá osoba. Pokud jste se rozhodli zrovna cvičit jednoduše měníte výškové polohy hrazdy, nebo bradla.

posilovaci_hrazda

 

Více z nabídky žebřin: klikněte zde.