Jak vybrat ribstole, žebřiny do pokoje

Žebřiny a jejich materiál

První otážkou pří výběru ribstole, nebo-li žebřin je volba materiálu. Existují dřevěné ribstole a kovové ribstole. Kovové ribstole jsou nejodolnější a zvládnou největší zátěže. Jsou prakticky nerozbitelné. Můžete na ně také bez obav zavěsit jakékoliv doplňky a závěsné systémy, jako jsou třeba hrazdy a bradla 2v1, odporové gumy, gymnastické kruhy s popruhy, TRX apod. či cvičit s přidanou zátěží a kovová konstrukce se ani nehne! Z hlediska estetického nejlépe vypadají žebřiny s komaxitovým povrchem. 

 

ribstole-zebriny

žebřiny do bytu

 

Největší rozdíl je mezi žebřinami dřevěnými. Na trhu najdete mnoho druhů, ale pozor u dřevěných žebřin je jejich životnost omezena. Sice jsou levnější, ale musíte počítat, že to není dlouhodobá investice a brzo vám začnou vrzat či prohýbat se, dřevo přeci jenom tolik nevydrží  a nemá velikou nosnost.

 

detsky_pokoj_zebriny

Snižuje se tím komfort při cvičení. Proto vyrábíme vše z masivního železa, kdy máme jistotu, že na žebřinách budou cvičit ještě "děti vašich dětí".

 

zebriny-do-pokoje

hrazdy_1

 

V případě, že chcete na ribstole věšet hrazdy, boxovací pytle, TRX či závěsná bradla a podobné doplňky je kvalitní ribstol dokonce nutností. U našich kovových ribstolí je životnosti prakticky neomezena. Nejlepší povrchová úprava jsou ribstole s komaxitovým nástřikem, který je v peci zapečen na 200C, povrch je tak hladký, neklouže a vypadá moc pěkně.

 

 kovove-zebriny-do-pokoje

 Žebřiny a jejich rozměry

Ribstole se nejčastěji vyrábí do pokojů, domů a fitness center v rozměrech kolem 220x88cm a 240x88cm. Tyto velikosti máme odzkoušené. Variantu volíme s ohledem na výšku stropu, prostoru v interiéru, výšku člověka, možné zavěšení hrazdy a bradla 2v1. 

ribstol 

 

Ukotvení ribstole

Systém uchycení ribstole opět souvisí s jejich cenouU levnějších ribstolí je jen do hrany bočnice našroubován samořeznými šrouby uchycovací plech a ten pak uchycen do zdi. Kovové Ribstole Zacvič disponují velmi kvalitním navařeným uchycením pomocí 6 otvorů a kotevní materiál je samozřejmostí, takže se nemusíte bát, že by vám to nedrželo ve zdi.

 

zebriny-s-hrazdou

 

Doplňky na žebřiny 

Na žebřiny lze dokoupit řadu doplňků, které zvyšují jejich využitelnost a umožňují procvičení celého těla. Jsou jimi závěsná hrazda a bradla 2v1 a další doplňky. Jejich kompletní sortiment najdete v našem eshopu. 

 

posilovaci_hrazda

Vyrábíme i žebřiny na míru, kde si lze určit individuální rozměry, prvky či atypické uchycení. Žebřiny lze vyrobit také pro venkovní účely a namontovat např. ve vaší zahradě. Tento druh žebřin disponuje dvojitou povrchovou úpravou, je více vystužený pro maximální zatížení. Lze zavěsit cokoliv na jakoukoli stranu.

zebriny_na_miru_

 

Video: Hrazda a bradla 2v1 v praxi 

 

Více z nabídky žebřin: naleznete zde.

+420 792 505 354 (Po-Čt 9-16hod)