Kam s dětmi o víkendu? Vyzkoušejte workoutové hřiště.

Workout  je koncept arén, které mají děti blízko na dosah ruky a mohou třeba hned před domem přirozeně cvičit s hmotností vlastního těla. Přijeďte např. do Prahy, nejen tam je spousty workoutových hřišt.

 

hriste_pro_deti (kopie)

 

A k čemu je Workout dobrý pro děti? Workout vrací dětem základní pohybovou inteligenci, kterou dnes díky jiným aktivitám postrádají. S trochou nadsázky se dá říct, že jednotlivé prvky nahrazují kdysi tak oblíbená klepadla a nejrůznější prolézačky, na kterých vznikaly někdy až neskutečné opičí dráhy.

 

cvičení pro děti

 

Základem jsou přirozenost a cvičení s hmotností vlastního těla. V tomto ohledu nejde o nic objevného, ale workout přináší už zmiňovanou dostupnost. Workout dlouho patřil do ruských a ukrajinských parků a do amerických černošských čtvrtí. Kultovní záležitostí se pak stal především díky newyorskému Bronxu. Důvodem vždy bylo, že nikdo neměl dostatek financí, aby mohl navštěvovat drahé posilovny.

 

fitness_hriste

 

Streetworkout cvičení prakticky probíhá na hrazdách, žebřinách, bradlech, závěsných kruzích, lavičkách a dalších prvcích, kde lze provádět silový a koordinačně obratnostní trénink. Různé triky a prvky demonstrují umění ovládání těla. Nedílnou součástí takových parků pak bývá i zóna pro streetparkurový běh. Což je překonávání překážek ve formě zábradlí, zdí, schodů, beden, šikmých ploch plynulým a elegantním pohybem. Jednotlivé parky jsou pak vždy originálem.

 

posilovaci-hrazda-zacvic

Čím dál, tím více se stává cvičení s vlastní váhou oblíbené na zahradách a parcích. Přijeďte si workout vyzkoušet, přijeďte nabrat inspiraci.

Více z nabídky venkovních workout hrazd: klikněte zde.