Jak se betonuje venkovní hrazda na shyby + věci vhodné k montáži

 

Výroba a montáž venkovní hrazdy není jednoduchá věc, jak se může zdát. Často po Vás předěláváme nepovedené a nebezpečně vyrobené či namontované konstrukce. Nepodceňujte materiál, kotvení ani povrchovou úpravu!

 

montaz_venkovni hrazdy  

 

Beton 

Pro zabetonování jedné díry (strany hrazdy) je potřeba kolem 140kg suchého betonu. Mícháme suchý beton, aby se nám konstrukce hrazdy v betonu nehýbala a šla zaměřít vodováhou. Beton se pěchuje, musí si pořádne sednout, nesmí nikde vzniknout vzduchová bublina. 

venkovni_hrazda_montaz_1

jak_betonovat_venkovni_hrazdu

 

Velikost a hloubka kopané díry

Hloubka kopané díry musí být  90cm, šířka min. 40cm. Venkovní hrazdu vždy betonujte do nezámrzné hloubky. Bezpečné zabetonování je vždy na středu díry. Beton musí jekl obtéct na každé straně minimálně 15cm. Hrazda se vždy betonuje dolu stranou, kde je navařený nástavec viz foto nahoře.

venkovni_hrazdy

Vyrovnání hrazdy

Po vykopání děr je nejlepší hrazdu smontovat venku a lehce utáhnout, pak venkovní hrazdu vsadíte do děr smontovanou. Dále dorovnat podle vodováhy a zabetonovat jednu stranu, změřit sloupek a poté druhou stranu. Nezapomeňte vyrovnat horní tyč podle vodováhy. Celou konstrukci dotáhněte a zkontrolujte dotažení a pevnost zabetonování. Nezapomeňte kontrolovat šrouby každé 3 měsíce jestli jsou dostatečně dotažené!

  

Vodováha

Čim delší vodováha tim přesnější měření, doporučujeme vodováhu také na jekl. Ve dvou lidech se betonuje o dost lépe!

venkovni_hrazda_vyroba

 

Povrchová úprava workoutového parku - hrazdy

Pro venkovní hrazdy vždy volíme dvojitou vrstvu Komaxitu, neboli antikorozní základ, přes který jde další vrstva Komaxitu, neboli kvalitní vypalovací barvy vypálené v peci na 200°C, zaručující dostatečnou odolnost.

venkovni_fitness_1

vyroba_hrazdy

vyroba_venkovni_hrazdy

 

Jak dlouho tuhne beton

Beton má výrobcem udávanou pevnost až po 20ti dnech tvrdnutí v teplých měsících. V zimních teplotách k tomu potřebujete přísady pro urychlení tuhnutí.

 

rvl13_streetworkout

 

Doporučené nářadí ke kopání:  Vodováha, metr, klíče na dotažení, štafle, kolečko, kbelík na vodu, krumpáč, lopata, štekr.

 

 

Pro výrobu a montáž kvalitních venkovních hrazd: ZDE KLIKNI

Hrazdy_na_zahraduIi

Instalace a cvičení za výrobcích Zacvic je na vlastní nebezpečí!

 

 

 

 

 

+420 792 505 354 (Po-Pá 9-16hod)