Bolí vás záda? Víme jak na to! Vis na hrazdě.

 

Tento článek je určený pro každého člověka, kterého někdy bolely záda. Každý ví, že v naší kultuře pomalu slábneme. Chceme pít, otočíme kohoutkem a najednou nám teče voda. Dříve mohla být snaha se dostat k vodě otázkou života a smrti. Na co je naše tělo evolučně stavěné, ale už zdaleka nevyužíváme. Tělo se totiž přízpůsobuje tomu, co dělá a také se přizpůsobuje tomu co neděláme a to je lenost.

V dnešní době je takový trend, že lidi sportují v mladí, ale pak pomalu ubírají a to je chyba. Ze sportu přejdou na nic nedělání a přijde jim normální, že pomalu slábnou a zatuhává jim svalstvo.

Znáte to?... Bolest krku, bolest ramenou, ztuhlé záda ...

Pořád ten stejný příběh v podobě bolesti a poruch funkce pohybového aparátu, který nás nutí zastavit, přehodnotit situaci a vyjít z komfortní zóny.  Toto vše si způsobujete dlouhodobým sezením a nedostatkem pohybu. Víme jak na to. Doporučujeme vám si pořídit posilovací hrazdu a začít se vyvěšovat, aneb vis na hrazdě. 

 

posilovaci_hrazda_na_zahradu

 

Proč? Při tomto cvičení na hrazdě dochází k protažení a uvolnění svalů šíje, celého krku a ramen. Když se rozhodneme, že budeme pravidelně viset na hrazdě, vaše tělo si zvykne na vis na hrazdě a bude to pro něj přirozené Pokud nebudete viset tato schopnost se pro tělo pomalu vytratí. Pokud budeme celý den sedět , tělo si zvykne na sezení a ochabne. Přicházíte o přirozenou sílu a to je veliká škoda.

Při visu na hrazdě se držíte hrazdy. Nohy a celé tělo uvolněte. Nohy máte volně směrem dolů. Je potřeba rozhývat spodní část těla, ale zároveň mít zbytek těla uplně uvolněný, aby se nám uvolnila každá ploténka na páteři a ulevilo se od bolesti zádům. Doporučujeme ve visu při uvolněném těle hýbat nohama do stran, kroužit  a rotovat tělem o 90 stupnů. Snažte se procítit ten tah v zádech.

 

hrazda_1

Čím víc se uvolníte, tím více budete citít tah v zádech a v tomto bodě by jste se měli udržet co nejdéle. Na posilovací hrazdě by jste měli cítit tah v zádech, který by s kmitáním nohou měl pomalu ustupovat. Pro začátek se zavěšujte na hrazdě třeba jen 30 vteřin a postupem času to zvyšte na 1 minutu a opakujte několikrát denně. Opravdu to funguje.

 

posilovaci_hrazda

 

Tento vis lze provádět i pomocí gymnastických kruhů, které díky popruhům zavěsite prakticky kdekoliv. My v Zacvic si už nedokážeme představit den, kdy by jsme se nezavěsili a neuvolnili si záda. Visíme ráno, odpoledně a často i před spaním a někdy si k tomu na sebe zavěsíme závaží či kombinujeme se shyby na hrazdě. Ten pocit uvolnění je výbornej a doporučujeme ho všem.

 

hrazdy%20do%20pokoje