Workout hřiště pro ČVUT v Praze u Vltavy

Pražská inline a cyklostezka podél Vltavy dostala nové Workoutové hřiště od Zacvic.cz. Lidé, kteří chodí rádi do posiloven mají nyní novou možnost, jak se udržovat ve formě. Kromě kamenných indoor posiloven vznikají také jejich venkovní alternativy. Nazývají se Fitparky, které nabízí různé varianty cvičících prvků. Masivní konstrukce má odolat útokům vandalů. Toto zařízení je zdarma umístěno v areálu loděnice ČVUT, ale mohou ho využít i lidé co prochází okolo.

workoutove-hriste-u-vltavy

Jde v podstatě o posilovnu pod širým nebem, která je určena pro cvičení s vlastním tělem. Konstrukce venkovní posilovny zahrnuje hrazdy, žebřík, bradla a lavičku na sedy-lehy. Na jeho výstavbě se podílejí sami vyznavači tohoto sportu a ten pohyb je pro člověka velmi příznivý. Při tomto cvičení nenamáháte tolik vazy a šlachy a je šetrnější k celému tělu, ideální pro zvyšování tělesné kondice. Je vědecky dokázáno, že cvičení s vahou vlastního těla, je pro člověka mnohem vhodnější, než cvičení se závažím. 

bradla_na_kliky

Tento druh cvičení u nás zažívá v posledních letech veliký boom. Základy tohoto stylu tréninku už známe známé tisíce let, jejich počátek najdeme v řecko-římské gymnastice. 

venkovni_posilovna

Celé workout hřiště jsme postavili tzv. na klíč, tedy od výkopových prací, betonování, včetně hlavní konstrukce a doplňků jako jsou lavičky i malá bradla a informační cedule. Jsme rádi, že generujeme nové skupiny sportovních nadšenců především mezi mladými lidmi. Je proto i dobrou prevencí, protože je může odvést například od pití alkoholu, kouření či častého vysedávání u PC.

Nabídku workout konstrukcí na cvičení najdete zde.